ЗАМОВИТИ
Ціни
Відгуки

divaki.com.ua

+38 (044) 592 88 01
info@divaki.com.ua
skype: divaki.ua

З ідеєю створення документального фільму для школярів про визвольну боротьбу холодноярських повстанців проти російських окупантів до нас звернулася виконавчий директор Громадського руху “Не будь байдужим!” ще 2 роки тому. «Ідея створити фільм виникла в активістів нашої організації кілька років тому. Йдеться про стрічку, що буде екранізацією однойменної книги Юрія Горліса-Горського. Коли Василь Шкляр відмовився від Шевченківської премії за свій роман про Холодний Яр «Чорний ворон», це активізувало переважно дорослих, а не дітей. Ми ж намагатимемося зробити все можливе, аби саме молодь дізналася більше про героїчну сторінку української історії», — пояснила Оксана Левкова.

Долучившись до ідеї створення фільму, ми вивчили десятки статей та досліджень, вздовж і впоперек прочитали яскравий роман “Холодний Яр” учасника подій Юрія Горліс-Горського.

Ця яскрава сторінка визвольних змагань в Україні  справді достойна художнього повнометражного фільму. Однак поки ми підготували короткометражну документальну стрічку, яку активісти "НББ!" розповсюджуватимуть у школах та серед вояків в зоні АТО. 

 

16 липня 2013 р.

Галина Химич, режисер Divaki production:

Стали "не байдужими" до ще однієї теми - "Холодний Яр". Спільно з Всеукраїнським громадським рухом «Не будь байдужим!» працюємо над документалкою про діяльність холодноярських повстанців (1918-22 рр.).

Без зайвого пафосу скажу, що там, у холодноярських лісах на Черкащині, ще й досі панує якась містично-минульна атмосфера. Люди інші, дороги, побут, їжа, магазини... Навіть мобільний зв'язок треба ловити десь на горі. По черзі бігали з телефонами на різні пагорби, лякаючи місцевих своїми "дивацтвами".

Жили у справжній старенькій хатці біля старезного тисячолітнього дуба.

Привезли купу вражень і живого матеріалу.

 

Стартували зйомки  у липні минулого року в самому Холодному Яру на Черкащині -  місці, де розгорталися історичні події. Там ми планували зняти “живі” локації - яри, ліси, мальовничі панорами тощо. Крім того, ми дуже сподівалися знайти нащадків учасників холодноярських подій. 

Зйомки в Холодному Яру

І нам таки вдалося записати спогади двох бабусь: Ганни Токовенко, доньки вояка полку гайдамаків Холодного Яру Харитона Максимовича Холода та Надії Зубенко, невістки очевидця холодноярських подій Дениса Гнатовича Зубенка.

Ганна Токовенко і Надія Зубенко

До того ж, на Черкащині нам вдалося відзняти кілька ігрових сцен із селянами та старенькою хаткою.

Ігрові сцени

А через 2 тижні ми наша знімальна група працювала над постановкою-реконструкцією боїв із військово-історичним клубом “Повстанець”, справжньою зброєю, стріляниною, вибухами та конем. Локацію перенесли у Голосіївский парк (Київ).

Ігрові сцени

Якби зйомки відбувалися цього літа, ми по-справжньому налякали б киян. Тоді ж ніхто не сприймав стрілянину всерйоз, а ґави збиралися навколо знімального майданчику, щоб насолодитися по-справжньому геніальною грою вояків-реконструкторів.

Ігрові сцени

До створення фільму долучилося дуже багато справжніх волонтерів: активісти “НББ!”, команда продакшн-студії “Divaki production”, історики та нащадки очевидців, Військово-історичний клуб "Повстанець" та ще ціла гвардія справжніх патріотів України, яких ми, бесперечно, згадаємо у кінцевих титрах до фільму.


Додаткові послуги

Контакти

+38(044) 592 88 01

+38(066) 146 76 00

+38(066) 146 76 01

 

м. Київ 

вул. Максима Кривоноса, 27,   оф.1 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Соціальні Мережі

Підписка

Scroll to top