Ви вирішили замовити відеоролик, але не знаєте, як все буде відбуватися? Як спілкуватися з підрядниками? Що потрібно від Вас? Як взагалі все це працює? 

Це нормально. Не кожен автомобіліст знає, як замінити в авто “підшипник ступіци”. Для цього ми просто їдемо на СТО і довіряємо роботу фахівцям.

Ми тут, щоб допомогти Вам отримати якісне відео, а не навчати Вас нюансам відеовиробництва. Однак щоб трохи розвіяти Ваші страхи перед спілкуванням з відео виробниками, ми будемо пояснювати професійні терміни продакшн студій, які, можливо, вам знадобляться під час виготовлення відео.

Детально про Етапи робіт Ви можете дізнатися у розділі Про нас.

Отже, які основні етапи виробництва відео

  1. Підготовчий період (Препродакшн).
  2. Знімальний період (Продакшн).
  3. Монтажно-тонувальний період (Постпродакшн).

Що таке препродакшн?

Підготовчий період (від англ. Pre — перед, англ. Production — створення) — підготовка до створення фільму, рекламного ролика й будь-якого іншого відео.

Цей період може тривати від тижня до місяця. І саме на цьому етапі народжується найголовніше:

  • Cценарій: літературний, режисерський, розкадровка – прописана візуалізація.
  • Сторіборд – покадрова розкадровка з картинками. Аніматик – анімована розкадровка, яка визначає хронометраж усього ролика і окремих сцен, а також композицію кадрів.
  • Кастинг акторів – підбір акторів, які гратимуть у ролику.
  • Пошук локацій. У яких приміщеннях, місцях будуть проводитися зйомки? Підбираючи локації, ми враховуємо художню відповідність завданню ролика, колірну палітру, освітлення, висоту стелі, можливість підключити електричні прилади. Це студії, приміщення, які можна орендувати для зйомки, та місця надворі.
  • Формування знімальної групи. Залежно від завдання, жанру, сценарію та масштабів зйомки, знімальна група може складатися від двох до кількох десятків фахівців.
  • Реквізит та костюми. Що буде присутнє в кадрі, в якому одязі будуть герої, масовка? Яка основна картинка, її тони і як деталі гратимуть на загальну концепцію відео?
  • Планування зйомок. КПП — календарно-постановний план. Ретельно прописаний графік знімальних днів.

Підготовчий період — це чи не найдовша частина виробництва відео. Часом, щоби запланувати 1 знімальний день, потрібно ретельно готуватися цілий місяць. Але отримавши відповіді на всі питання під час підготовчого періоду, ми уникнемо помилок на зйомках та пришвидшимо постпродакшн.

Що таке продакшн?

Знімальний період (від англ. production — виробництво) — це відеозйомка. До неї приступають тільки після повністю пропрацьованого підготовчого періоду.

Зібрана знімальна група. Розроблені сторіборд та аніматик, роздрукований у кількох примірниках сценарій та календарно-постановний план — КПП. Відібрані на кастингу актори вивчили свої репліки й добре орієнтуються в сценарії. 

Свою роботу знімальна група розпочинає задовго до першого вигуку «Зйомка!» Поки гример працює над образами акторів, а художник — над оформленням сцени, оператор-постановник, режисер та гаффер встановлюють обладнання і світло. Залежно від задуму, цей процес може тривати від однієї до чотирьох годин.

Далі поетапно знімається кожна сцена відповідно до графіку зйомок. Пишуться дублі. Дублі. Контрольний дубль…. Паралельно звукорежисер із довгою вудкою та пухнастим мікрофоном записує звук із майданчику. Часто пухнастий мікрофон потрапляє в кадр. Тоді режисер, вдивляючись у монітор, насуплюється і кричить: «Бум у кадрі!». Ця репліка, як правило, луною відгукується ще з кількох вуст — асистента режисера, операторів, хлопушки, часом навіть гримера. Пишеться новий дубль.

Нарешті відзнята остання сцена.

Режисер урочисто виголошує: «Зйомки завершені. Усім дякую!» А далі — оплески. Як у театрі. Чи як у літаку після вдалого приземлення. 

Це один із найкрутіших етапів виробництва відео. Але й один із найвідповідальніших. Від того, наскільки була ретельно продумана робота на препродакшні й наскільки «заморочиись» режисер та оператори на зйомці, залежить, чи легко буде працювати режисерові монтажу на постпродакшні.

Що таке пост продакшн?

Постпродакшн, або Монтажно-тонувальний період (англ. post-production — дослівно після-виробництво) — це завершальна стадія виготовлення відео.

Зазвичай, постпродакшн складається з чотирьох етапів:

  • Монтаж відеоряду (чорновий і чистовий).
  • Корекція кольору.
  • Робота з аудіо: диктор, дубляж (озвучування голосів людей), музичний супровід, накладення звуків природи, міста та інших шумів.
  • Візуальні ефекти (VFX), 2D, 3D графіка, персонажна анімація; титри і текстові написи, субтитри.

Це той етап, коли вже ніхто не бігає на знімальному майданчику чи в пошуках локацій. Це ретельна робота над кожним кадром, яка вимагає зосередженості й сили волі годинами сидіти над одним епізодом, часом до пізньої ночі.

Однак режисер монтажу,  відеодизайнер чи відеоінженер не залишаються на самоті з монтажкою. У Divaki Production постпродакшн – це командна робота. Як буде змонтоване відео, режисер з оператором і відеоінженером продумують ще на препродакшні. Вони завжди поряд, коли картинка, звук чи відео проходить завершальну шліфовку.

Завершення цього етапу приносить справжнє задоволення від виконаної роботи. Це неймовірне відчуття, коли Замовник дякує команді за виконану роботу, словами не передати.

Вам також буде цікаво

02.08.2022
Як вносити правки?
Багатьом знайома ситуація, коли етап правок затягується надто довго і перетворюється на патову ситуацію: замовник не знає, що йому не подобаєт...
Читати Далі