Вам потрібен відеоролик. Кому довірити роботу? Найняти фрилансера чи звернутися до продакшн студії?
Про це часто пишуть у мережі. І якщо Ви це читаєте, значить для Вас це питання теж актуальне.
Ми розкажемо про переваги й недоліки співпраці з фрилансером та продакшн студією. Для цього проаналізуємо їхню роботу в контексті 7 ключових вимог до виконавця:
ЦІНА
Фрилансер
Як правило, працювати з фрилансером дешевше, ніж із продакшн студією. Це пов’язано з тим, що він працює сам на себе. Фрилансер не платить за оренду офісу, не сплачує податків і зарплату співробітникам.
Низька ціна не завжди означає погану якість. Проте якщо Вам готові зробити рекламний ролик за 500 грн, запитайте, чи входить у вартість усе те, що ви запланували.
Продакшн студія
Як правило, бюджет на виготовлення відео в продакшн студіях вищий за ціну фрилансера. Висока вартість зумовлена роботою професійних співробітників, яка оцінюється вище фрилансера, а також витратами на офіс та податки.
ШВИДКІСТЬ
Фрилансер
Фрилансер живе коштом кількості виконаних проєктів. Тому він працюватиме дешево і швидко. Це плюс.
Однак фрилансери схильні й до зривів термінів. Раптова хвороба, відсутність інтернету чи електрики, особисті проблеми чи просто лінь.
Врахуйте, що в потоку замовлень може з’явитися вигідніший проєкт — і фрилансер, можливо, перейде до його виконання, посунувши Вас у графіку.
Продакшн студія
У продакшн студії робота над проєктом передбачає кілька етапів, кожен із яких буде з Вами погоджений. І на це піде трохи більше часу.
Працівники продакшн студії мають 8-годинний робочий день і 2 вихідних на тиждень. Тому йдеться тільки про робочі дні. 7 робочих днів — це 9 календарних. Це мінус.
Однак здебільшого в штаті студій працює кілька відеодизайнерів. А тому, незважаючи на хворобу одного з них чи форс-мажор, проєкт і далі рухатиметься за погодженим графіком.
ЯКІСТЬ
Фрилансер
Якщо Ви думаєте, що фрилансери не мають професійної освіти, а тому не можуть влаштуватися на нормальну роботу, Ви помиляєтесь. Серед віддалених працівників є багато талантів. Третина з них мають профільну освіту й майже кожен може надати своє портфоліо.
Та завжди є ризик наштовхнутися на халтурника. Відео може бути низької якості, особливо, якщо підрядника вибирали за принципом «хто дешевше зробить».
Тому, обираючи виконавця, ретельно вивчіть портфоліо й ознайомтеся з відгуками про його роботу. На це може піти чимало часу.
Продакшн студія
Продакшн студія працює з фахівцями, які відповідають певним вимогам. І чим професійніші співробітники, тим вищою буде якість відео.
Продакшн студії цінують клієнта та ретельно стежать за своєю репутацією. А тому на перше місце ставлять саме Якість. У «Диваки продакшн» — це перша ключова вимога до будь-якого проєкту. Навіть якщо він із невеликим бюджетом, результат буде якісним.
СЕРВІС
Фрилансер
Фрилансер — фахівець, але не менеджер. І це може позначитися на стилі спілкування.
Він не буде з Вами «панькатись». Не обмежений нормами корпоративної етики, фрилансер спілкується простіше, більш неформально. Якщо Ви знайшли самородок на одній із фриланс платформ, будьте готові й до тролінгу.
Продакшн студія
Продакшн студія має свою корпоративну етику. Пам’ятаючи золоте правило «Клієнт завжди має рацію», працівники «Диваки продакшн» будуть зацікавлені в результаті не менше за Вас. Якщо Ви чогось не знаєте чи не розумієте, наше завдання — пояснити весь процес і дати вичерпні відповіді на всі запитання.
Менеджери продакшн студії ніколи не відмовлять Вам у проведенні робочої зустрічі. І завжди пригостять філіжанкою смачної кави, якщо Ви завітаєте до них в офіс 🙂
НАДІЙНІСТЬ
Фрилансер
Ризик у роботі з фрилансером завжди є. Отримати неякісну роботу, зірвати терміни або зовсім не дістати свого замовлення. Фрилансер може зникнути, не відповісти на дзвінок або відмовитися від роботи в останню мить. Якщо фрилансер захворіє, замінити його буде нікому.
Часто виникають проблеми з перерахуванням грошей, тому що фрилансер може не бути юридично оформленим підприємцем і працювати тільки з «чорною готівкою».
На жаль, не завжди фрилансери знають законодавство й часто грішать порушенням авторських прав, використовуючи захищену музику, відео, зображення й навіть цілі шматки готової роботи іншого виконавця.
Оскільки така співпраця часто підпільна, юридично «вільний художник» не несе жодної відповідальності за порушення закону. Лише Ви.
Продакшн студія
З продакшн студією Ви укладаєте угоду. В ній прописуєте всі необхідні нюанси щодо роботи над проєктом, бажаного результату та дотримання термінів. Це робить співпрацю безпечною.
Крім того, немає проблем із оплатою та оформленням документів для бухгалтерії.
Працівники відеостудії нікуди не зникають та підтримують постійний зв’язок.
Робота продакшн студії завжди налагоджена. Усі проєкти йдуть за чітким планом. Тому ризики зірвати терміни мінімальні.
За порушення будь-яких правил та норм несе відповідальність саме продакшн студія. Тому не варто хвилюватися про порушення авторських прав чи інших норм законодавства.
ПРОЗОРІСТЬ
Фрилансер
Фрилансер не складає графік втілення проєкту й детальний кошторис. І це справді пришвидшує його роботу. Адже, беручи Ваше замовлення, він відразу розпочинає над ним працювати, не гаючи часу на папери.
Фрилансер сам працює над Вашим проектом. А вирішувати питання з безпосереднім виконавцем завжди швидше.
Однак кожен фрилансер має свій стиль роботи. Деякі замовлення вони делегують слабшим виконавцям за нижчу ціну.
Продакшн студія
У продакшн студії, швидше за все, Ви будете спілкуватися з менеджером. І вже він вирішуватиме питання із безпосереднім виконавцем — сценаристом, диктором чи режисером монтажу. Це може збільшити час роботи над проєктом.
Однак усі необхідні послуги Ви отримуєте в одному місці, спілкуючись з одним менеджером. А це значна економія Вашого часу!
Щоби детально обговорити проєкт із залученими в нього фахівцями, «Диваки продакшн» практикує спільні наради, відеоконференції, чати. На таких зустрічах ви можете говорити з дизайнером чи сценаристом якраз у той час, коли вони працюють над вашим роликом чи сценарієм. Вони можуть відразу передавати вам референси роботи. Таке спілкування робить сам процес виробництва відео максимально прозорим.
Однак, заради справедливості, відкриємо й той факт, що на ринку відеопродакшну є чимало «команд», які працюють тільки з фрилансерами — тобто як посередники. І ви можете заплатити ціну відео продакшна за роботу одного фрилансера. Щоби не потрапити в цю пастку, працюйте зі студією офіційно. Запитайте, хто працюватиме над вашим проєктом, як довго ці фахівці в команді, які роботи вони зробили.
Впевненості в співпраці додасть і те, що продакшн студія має затверджений Договором графік. Вона готує звіти про виконану роботу згідно з деталізованим бюджетом та етапами роботи над проєктом. Фрилансери таких послуг не надають.
МАСШТАБ
Фрилансер
Фрилансер, як правило, працює самостійно. Тому великі проєкти йому буде важко втілити. Здебільшого, він розбирається в якомусь одному напрямку відеовиробництва. Якщо Вам потрібно вирішити відразу кілька завдань, наприклад, не тільки створити анімацію, але й написати сценарій до ролика, зняти відео й озвучити його, то не кожен фрилансер зможе особисто з цим впоратися. Тому під кожен етап виготовлення відеоролика доведеться шукати фахівця.
Замовляючи такий відео проєт, Ви, швидше за все, звернетеся до кількох фрилансерів. Щоби постійно контролювати їхню роботу, Ви витрачатимите багато часу. До того ж, вам важко буде налагодити комунікацію між фахівцями різних напрямків. А це може позначитись на результаті.
Якщо фрилансер береться робити масштабне відео на високому рівні, очевидно, він буде змушений звернутися до продакшн студії. Отже, за якісне відео, зроблене фрилансером, Ви заплатите більше, ніж за відео, замовлене в тієї ж продакшн студії.
Продакшн студія
Якщо мова йде про виготовлення відеопродукту «під ключ», де потрібен комплексний підхід, то професіоналізму однієї людини буде недостатньо. Писати сценарії, знімати, начитувати дикторський текст різними мовами, перекладати, монтувати, анімувати та створювати 3D графіку — одній людині, погодьтеся, не завжди вдається.
Різниця між тим, що теоретично може створити одна людина й що кожен день створює спрацьована команда професіоналів — величезна.
У продакшн студії працює злагоджена команда, яка виготовляє відео різних жанрів та стилів уже не перший рік. Кожен фахівець відповідає за різні етапи створення відео. Це дає змогу зробити проєкт продуманим з усіх боків.
Кого вибрати?
Усе залежить від Ваших цілей і бажаного результату.
Якщо це одиничний проєкт, на який практично немає бюджету, — шукайте хорошого фрилансера.
Якщо проєкт великий, серйозний і вимагає значних вкладень, — звертайтеся в продакшн студію, де вам гарантуватимуть якісний результат в погоджені терміни або повернуть гроші.
Вирішили замовити відео у “Диваки продакшн”? Будемо раді втілити Ваш проєкт.